Na několika dobových případech ukazuje atmosféru doby, kdy kriminalita vyskočila do nečekaných výšin a kdy se rozhodovalo o tom, jestli policie najde a ustojí svoji roli. Hned v prvním díle tvůrci připomněli vraždu, která se odehrála v městě pod Ještědem 1. června 1993. Tu spáchal s největší pravděpodobností Ludvík Černý.

Liberečtí komplicové ho přivedli vyzbrojeného samopalem 64 Škorpion ráže 7,65 mm před dům, v němž pobýval jednatřicetiletý kosovský Albánec Afrim Kryeziu, zvaný Frenki. Ten ve čtvrt na deset vyšel z domu na Malém náměstí a zamířil ke svému BMW 352. Jakmile k němu došel, zahájil Černý palbu. Vypálil na něj jedinou dávku. Devět kulek, které vystřelil, zasáhlo hlavu a krk. Albánec svým zraněním následně podlehl v nemocnici. Vrah střílel přes igelitovou tašku tak, aby na místě nezůstala žádná z vystřelených nábojnic. Ty se našly na schodišti směřujícím do ulice Rybářská, kudy z místa činu odcházel. Za akci měl inkasovat 200 000 korun.

V roce 1995 byla vražda původně vyšetřována jako dílo celého Kopáčova gangu, ale později byla z kauzy vyňata a vyšetřování Černého probíhalo samostatně. Jelikož žena Černého neusvědčila, je dnes vražda podle kriminalisty Douchy promlčena a vrah už za ni nemůže nést odpovědnost.