Na den přesně před 140 lety byl ve Vratislavicích nad Nisou slavnostně otevřen pivovar. Za další čtyři měsíce z něj už bylo do Liberce a okolí vysláno první pivo. A přestože pivovar během let měnil své majitele i názvy piva, zažíval slávu i problémy a na čas v něm byla dokonce výroba ukončena, přetrval. Pivo se v něm vaří stále a jen za minulý rok to bylo na 75 tisíc hektolitrů.

Dnes 11 druhů piv

Historie pivovaru je dlouhá a plná zajímavostí. „Například při světových válkách a nedostatku surovin, kdy se sahalo po náhražkách, se tu vyráběla nízkostupňová piva. Hlavní podíl tvořilo 3° pivo, pro německou armádu se ale vyrábělo pivo 10°," vysvětluje Pavel Regner, který historii pivovaru studoval a zpracoval pro čtvrtletník Vratislavický ležák.

Během let byl pivovar dokonce hned dvakrát úplně uzavřen. Poprvé v roce 1877, podruhé v roce 1998. Shodou okolností byla přestávka v produkci v obou případech dvouletá.

Pivovar patří od roku 2000 čistě české společnosti Hols a.s., která v něm pivo vaří dodnes. Už ale pod jiným názvem, než byli lidé zvyklí. „Práva na původní název Vratislav zůstala Pražským pivovarům, a tak se musel hledat nový název. V učebnicích dějepisu se píše, že po králi Vratislavovi v českých zemích vládl jeho bratr Konrad. Oba to byli Češi, Přemyslovci. Navíc název Konrad je čitelný téměř ve všech jazycích. Bylo rozhodnuto. Nové pivo nese název Konrad," popisuje změnu názvu Regner.

Dnes se pod touto značkou vaří ve Vratislavicích 11 druhů piva. Posledním druhem piva, který z Vratislavic vzešel, byl zatím Spytihněv. „Je to speciální světlé pivo, čtrnáctistupňové," říká ředitel pivovaru a zároveň i jeho sládek Petr Hostaš.

Podle něj ale mezi pivaři zůstává stále nejoblíbenějším pivem klasická „jedenáctka". „I když po tom, co se naše dvanáctka stala v Anglii nejlepším ležákem českého typu na světě, roste i její prodej," podotkl. Pivovar loni uvařil na 75 tisíc hektolitrů piva. Zhruba 40 procent firma vyvezla do zahraničí.

Novinka zelené pivo

Produkci chce pivovar zvyšovat postupně. Snaží se také přijít s něčím novým. „Letos chceme na trh uvést zelené pivo. Už tři roky vaříme speciální pivo červené, tohle má být zelená varianta. Bude se jmenovat Zelený král a představit ho chceme na Velikonoce. Dodávat ho budeme do restaurací, do lahví s ním nepočítáme," řekl Hostaš.

Čím chce firma pivo obarvit, prozradit nechce. I když má jít stejně jako u červeného piva o čistě přírodní barvivo.

Pivovar chce letos také investovat do zlepšení energetické bilance.