Areál se poprvé otevře lidem v sobotu 29. srpna odpoledne během Vratislavických slavností, které začínají ve 13.00 hodin, ale do hřiště se návštěvníci podívají až v 15.00 hodin.

Areál se skládá z několika sportovišť. Lidé zde najdou malé fotbalové hřiště s umělým povrchem třetí generace a minitribunou se sedadly, dále hřiště na plážový volejbal či nohejbal, a k tomu také tenisový kurt s umělým povrchem. Největším unikátem je ale umělé celoroční kluziště, které se skládá ze dvou částí, oválu a vnitřního kluziště. Jeho povrch je vytvořen z polymerových desek, navržených odborníky z NASA.

“Jestliže tomu tak dosud nebylo, tak nyní se Vratislavice staly hlavním městem Liberce, protože takové kluziště nemá ani Liberec,“ podtrhl starosta Lukáš Pohanka. „Chceme, aby areál sloužil především lidem. Vratislavice mají nyní 7 a půl tisíce obyvatel a stále rostou. Dětí přibývá, a především pro ně jsme Rozcestí postavili,“ doplnil.

Hřiště vyrostlo na místě bývalé skládky a přišlo úřad ve Vratislavicích na 25 milionů a 300 tisíc korun. Areál je letošní největší investiční akcí Vratislavic, které hospodaří s ročním rozpočtem kolem 180 milionů korun.

„Bude tu i brusírna a půjčovna bruslí, a návštěvníci si tu budou moci vypůjčit i další sportovní náčiní, třeba tenisové rakety,“ poznamenal starosta.

Na otevření hřiště pozvali pořadatelé několik sportovních legend, například bruslaře Ondreje Nepelu nebo fotbalistu Antonína Panenku.

„Polymerové desky by měly vydržet až 20 let. Jsou vyrobeny z materiálu, který NASA používá k těsnění vesmírných lodí. Ovšem další prvky kluziště jsme museli vymyslet sami, například bezpečné osvětlení nebo mantinely,“ řekl šéf firmy Sportechnik Bohemia Milan Vopička. „Naše firma už postavila asi 1600 sportovních areálů, ale tento je první, co má tolik sportovišť na jednom místě,“ doplnil.