Jeho strana v humorném předvolebním spotu umístěném na serveru www.youtube.com/veciverejnelbc upozorňovala na katastrofální stav silnic v Liberci a jen několik dní poté Správa města Liberce hluboký výmol za Severočeským muzeum v Mozartově ulici najednou opravila.

„Škoda, že také ostatní vážné problémy, které v klipech připomínáme, nejdou vyřešit tak jednoduše – trochou teplého asfaltu,“ poznamenal Černý.

Spot o rozbitých silnicích, v nichž jsou díry velké jako rybník, zhlédlo téměř 11 200 lidí. „Konečně se tu začalo něco dít. Dlouho jsme se kvůli té díře natrápili. Zvlášť po dešti, když byla plná vody, překvapila řidiče tím, jak je hluboká,“ podotkl Petr Neumann, který nedaleko bydlí.

Věci veřejné natočily s pomocí svých přátel celkem čtyři klipy o problémech Liberce. Vystupují v nich lídr Petr Černý v historickém kostýmu pána a trojka na kandidátce Bohuslav Kabátek, převlečený jako sluha Alois.

Upozorňují v nich také třeba na nákupní galerii Na Perštýně. Lidé ale nejvíc klikali na spot, v němž obě postavy hledají ve sportovním areálu ve Vesci ztracené miliony po lyžařském šampionátu. Najdou tam ale jen zakopaného psa.