Z toho pak jednoznačně vyplývá, že tvrzení „mluví do větru“ by mělo být doplňováno změnou názvu větru, která bude vyjadřovat intenzitu.

Jak je dobrým a pravidelným zvykem v této výkladové rubrice, každou věc vždy uvádíme v příkladech. Ani dnešní rubrika nebude výjimkou.

Klasickým příkladem, kde lze najít častý příklad mluvení do větru, je politika. Jak je obecně o Liberci známo, vždy jsme v našem severním ďolíku pod Ještědem o něco málo papežštější, než papež, takže to, co předvedli zastupitelé na čtvrtečním zasedání zastupitelstva města, je učebnicový příklad toho, proč je nutné zmíněný aforismus stupňovat. Aspiruje to na označení: „Mluvili do vichřice.“

Když řeknu, že chvílemi žvatlání zastupitelů, které nebralo konce, splňovalo kritéria uragánů, myslím´si, že nejsem daleko od pravdy.
Jejich rokování jsem vydržel „pouhých“ sedm hodin, ale v deset večer jsem tam již skutečně nechtěl být ani minutu. Sledovat, jak se dávají pozměňovací návrhy již předtím staženého znění, jak se někdo jiný pak domáhá, aby mu někdo z úředníků přečetl papíry, které má položené před sebou na stole, atp.

Skutečně to bylo výživné a velmi poučné.