Během dne se zastavily v sousedním Jablonci nad Nisou a v podvečer propluly Vratislavicemi, kde je pozdravil starosta Lukáš Pohanka a náměstek Kamil Jan Svoboda.

Víla předala starostovi Vratislavic mýdlo jako poděkování za to, že se v Nise dá občas už i umýt. Lukáš Pohanka jí za všechny obyvatele regionu poprosil, aby nechala už provždy hladinu řeky tak klidnou a mírnou, jako je právě teď.

Včerejší plavbu ukončili vodáci z oddílu Vodní skauti Flotila v Liberci Na Rybníčku. O zábavu přihlížejících se tam starala Motyčkovic klika.

Dnes budou lodě pokračovat podle plánu do Chotyně a v neděli bude Poselství Nisa ukončeno na Bodě Trojzemí. Ojedinělý projekt, který má dnes už euroregionální význam, vznikl v Jablonci nad Nisou. Je každý rok čím dál více navštěvovaný a o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že se rozrostl nejen do celého českého regionu kolem řeky Nisy, ale i do Saska.

KAM LODĚ S POSELSTVÍM POPLUJÍ DÁL A KDE SE ZASTAVÍ?

Sobota:
9,30 – 10,30 Stráž nad Nisou – u Benteleru
11,30 – 12,30 Chrastava – u mostu v Andělské hoře
15,00 – 15,30 Bílý Kostel nad Nisou – most u kostela
16,30 Chotyně – areál u Sokolovny
Neděle:
11,00 – 11,10 Hrádek nad Nisou – Kristýna – u jachtařské loděnice (do lodí přistoupí zástupci měst Hrádek, Žitava a Bogatynia a splují k Bodu Trojzemí)
11,20 Trojzemí – slavnostní zakončení Poselství Nisa. V Bodě Trojzemí bude připraveno pro vodáky i nevodáky posezení s malým občerstvením a zahraje kapela Country Band. Vodácké putování bude pokračovat
15,30 – Marienthal