HRÁDEK NAD NISOU

Odemykání Kristýny bude plné sportu

V pátek 8. května se slavnostně zahájí další sezóna v rekreačním areálu Kristýna. K odemčení Kristýny dojde v 16 hodin na molu na severní straně pláže. Už předtím ale bude patřit celé dopoledne sportu. V 11 hodin začne závod pro in-line všech věkových kategorií, ve 13 hodin bude následovat závod horských kol pro děti a od 15 hodin pak závod na kolech pro celé rodiny. Ve 20 hodin pak bude Kristýna patřit kapele 20 deka duše. Průběžně po celý den bude možné si také u loděnice zapůjčit zdarma koloběžky, kanoe nebo paddleboardy.

JÍTRAVA

Pouťové veselí v Jítravě zaplní tři dny

Od pátku 8. do neděle 10. května proběhne v Jítravě tradiční Svatopankrácká pouť. Během třídenního programu vás překvapí řemeslníci ukázkou různorodých řemesel, bude připraven bohatý kulturní program se spoustou muziky různých žánrů, jarmarečního divadla, workshopy a dílničky pro děti, jarmareční stánky a mnoho dalšího. Pouť začíná v pátek v 16.45 a hned poté se představí kapely z okolí jako Ironish, Folkrok z Žibřidic a Janovičtí kanci. Páteční večer pak zakončí ohňová show. V sobotu a v neděli začíná jarmark už v 9.00.

HEJNICE

Konec války připomene i mše v Hejnicích

V sobotu 9. května proběhne v hejnickém chrámu Mezinárodní pouť smíření. Poutní mše začne v 10.30 hodin a přítomen na ní bude mimo jiné i generální vikář litoměřické diecéze Stanislav Přibyl a další kněží z Čech, Polska a Německa. Připomínat se bude sedmdesát let od konce druhé světové války s prosbou za mír na celém světě. Po poutní mši svaté jsou všichni zváni na oběd do Mezinárodního centra duchovní obnovy v Hejnicích. Celý program završí slavnostní koncert ke cti Panny Marie Prostřednice všech milostí, který začne v chrámu ve 13.30 hod.

LIBEREC

V neděli do Vesce. S celou rodinou

Na celou neděli 10. května je připraven již čtvrtý ročník akce S rodinou do Vesce. V libereckém Sportovním areálu Vesec bude nachystán program pro malé i odrostlejší děti. V rozlehlém areálu se představí celý Integrovaný záchranný systém Libereckého kraje: návštěvníci se stanou svědky zásahu strážníků při zadržování pachatele nebo uvidí použití psa v jejich službách. Hasiči předvedou ukázku zásahu u hořícího auta či ukázku vyprošťování z vozidla. Během dne si děti mohou zaskákat na trampolínách a nechat se inspirovat skokany z družstva Trampolíny Patrman, ze kterého vzešla olympionička Zita Frydrychová. Své umění předvedou i akrobaté-bojovníci z Vem Camará Capoeira nebo taneční skupina Takt Liberec.

Po celý den si všichni mohou vyzkoušet nejrůznější sporty, na místě bude krom jiného i horolezecká stěna. Připraveny budou také autogramiády hokejistů z libereckého celku Bílí Tygři. Pohled na Liberec, Ještěd a Jizerské hory budete moci vychutnat i z vrtulníku. Tatínkové si mohou užít předváděcí jízdy nových českých vozů.

Celodenní program začíná v 10.00 hodin dopoledne a vyvrcholí v 16.30 hodin koncertem kapely Funk Corporation. Do areálu Vesec bude zdarma jezdit historický autobus ŠD 11, který si zahrál ve filmu Andrey Sedláčkové Fair Play.