Pozvánky na víkend

Do iQlandie i na Darth Vadera postaveného z kostiček lega

Temný pán ze Sithu Darth Vader s rudým světelným mečem obsadil se svou Hvězdou smrti libereckou iQlandii. Postava z Hvězdných válek se v science centru objevila na výstavě lega, která v liberecké iQlandii začala. Postavy vycházejí právě ze slavné ságy. S Darthem Vaderem v nadživotní velikosti, 
i když z lega, se lze i vyfotit. Instalace výstavy trvala přes třicet hodin. Všechny modely jsou detailně zpracovány, Darth Vaderův oblek má všechny doplňky jako ve filmech, i se svítícími kontrolkami.Výstavu doplňuje také model robota R2D2, který sice trochu připomíná popelnici, ale patří mezi nejoblíbenější a také nejvýznamnější postavy Hvězdných válek. K vidění jsou i další vesmírné lodě a různé základny ze světa Star Wars, všechno z lega. Výstavu můžete navštívit 
v rámci vstupného do iQlandie ve čtvrtém patře centra vedle planetária.

Do Hejnic vyrazte na koncert jedinečné Anety Langerové

Neopakovatelný hudební zážitek v podobě akustického vystoupení Anety Langerové se smyčcovým triem v rámci projektu 
s názvem Pár míst je naplánován na nedělní podvečer 17. srpna. První česká Superstar zazpívá v Bazilice v Hejnicích. Koncert začíná v pět hodin odpoledne.

Soutěž Minkovický silák prověří zdatnost mužů

Poměřit své síly v silově vytrvalostních disciplínách mohou všichni příznivci sportů 
v neděli 17. srpna v Minkovicích u Frýdlantu. Od 14:30 tu začne sportovní soutěž Minkovický silák. Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách – dřep, bench press, převracení pneumatiky ve vzdálenosti dvaceti metrů a shyby jakýmkoliv úchopem. Nultý ročník soutěže se bude odehrávat v areálu Minkovické hasičárny. Zúčastnit se mohou všichni závodníci starší 15 let. Startovné činí 50 korun. Občerstvení pro všechny „siláky" i diváky bude zajištěno. 

Na věž hradu a zámku Lemberk

Jablonné v Podještědí – Ještě do neděle se můžete zajít 
v rámci návštěvy státního hradu a zámku Lemberk podívat i do věže. Pro veřejnost bývá otevřená jen několik dní v roce. Otevřená je vždy od 9.00 do 16.30. Prohlédnout si jí lze ale i sólově, bez další prohlídky objektu. Vstupenka v tom případě stojí 20 korun, rodinná je za 70 korun.

Na zahradě Lidových sadů se bude od pondělí dřevosochat

Už desátý ročník dřevosochání – Etnořez 2014 – startuje v pondělí v areálu ZOO Liberec. Stejně jako ve dvou posledních případech se umělci soustředí na zahradě Lidových sadů, kam je přístup veřejnosti zcela volný. Na dřevosochání dorazí hned šest výtvarníků, kteří budou vytvářet soubor soch s námětem lidských ctností i nectností. Etnořez bude v zahradě Lidových sadů probíhat až do pátku 22. srpna, na kdy je také připravena závěrečná vernisáž. Začíná v pět hodin odpoledne a bude si na ní možno prohlédnout všechna díla, která od pondělí vznikla. V rámci sympozia se zatím vystřídalo 15 výtvarníků z celé republiky, kteří vytvořili 40 nejrůznějších plastik, jež citlivě doplňují exteriéry zoo, Lidových sadů a Dětského koutku.