Senioři pochopitelně nikam nemuseli, zástupci volební komise přišli i s urnou na lístky za nimi.

Volit se odhodlala také nejstarší obyvatelka domova, pětadevadesátiletá, avšak stále výrazně svěží a čiperná Anna Dvořáková. „Rozhodla jsem se volit podle jmen kandidátů a dát hlas těm, které znám. Ale nemyslím si, že by tyhle volby byly nějak důležité,“ podotkla.

Společně v domově odvolili také manželé Havlovi. Emilie a Jaroslav se v českodubském zařízení poznali a také se zde nechali oddat. Dalším z řady voličů byl Ladislav Kvasnička, který obývá stěny Domova důchodců v Českém Dubu už neuvěřitelných čtyřicet let. „Je doslova maskotem místního fotbalového klubu, nechybí snad na žádném zápase,“ řekla sociální pracovnice domova Věra Rybářová.

Klienti Domova důchodců Český Dub, který je příspěvkovou organizací Libereckého kraje a aktuálně v něm žije sto obyvatel, mají zajištěny podmínky k tomu, aby se vždy mohli zúčastnit voleb.

Na možnost volit je vedení domova upozornilo s předstihem. „V posledním květnovém týdnu proběhla na všech odděleních našeho domova setkání s klienty. Při těchto schůzkách byli klienti informováni o datu voleb a o místně příslušném volebním okrsku. Zároveň sociální pracovnice zajistily distribuci volebních lístků,“ uvedl ředitel Domova důchodců Radim Pochop.