Stánky plné sladkostí všeho druhu, hrnky a talíře, domácí medovina, cukrová vata pro děti nebo točené pivo s klobásou pro rodiče. Na chuť si přišel opravdu každý.

„I když jsem z Liberce, do Frýdlantu jezdím na Valdštejnské slavnosti každoročně. Člověk se tu odreaguje a je tu bohatý program pro mě i pro děti,“ řekla redaktorům Deníku Liberečanka Ivana Smoljaková.

Bohatý program od pátku až do neděle

Někteří stánkaři do Frýdlantu dojíždějí i z daleka, ti severočeští jezdí pravidelně. „Jezdíme sem s rodinou každý rok a moc se nám tady líbí,“ shodli se Florianovi ze stánku se sladkostmi, kteří přijeli z Turnova.

Pro návštěvníky byly na sobotní odpoledne připraveny různé hudební skupiny, které hrály k tanci i k dobré náladě. Na divadelním pódiu je střídali kejklíři, divadelníci, tanečníci a sobotní večer uzavřela ohnivá show. Také neděle byla ve znamení dobré nálady, kterou provázela hudba ozývající se z pódia před frýdlantskou radnicí. Nedělní program začal už v devět hodin ráno a diváci se měli na co těšit.

Návštěvníci mohli zhlédnout taneční divadlo, loutky, bitvu všech šermířských skupin a mnoho dalšího. „Jel jsem náhodou kolem a zlákala mě sem úžasná renesanční hudba, které jsem neodolal, musel jsem zaparkovat a jít se podívat na náměstí, co se tady děje,“ přiblížil Jaroslav Klicpera z Prahy, který se kolem Frýdlantu vracel ze služební cesty. „Koupil jsem manželce sadu krásného keramického nádobí a dětem nějaké dobroty, tak budou koukat, kde jsem to byl na služební cestě,“ doplnil Jaroslav Klicpera z Prahy.