V pátek 19. května ožilo dopravní hřiště v Liberci. Děti tam drandily na motorkách a na soutěžních stanovištích si ověřily své znalosti z dopravních předpisů, zdravovědy a bezpečného pohybu ve městě.

Zdroj: Martin Štefanov

Muzea a galerie na Liberecku otevřely v pátek 19. května večer své brány zvídavým návštěvníkům. Letošní ročník Muzejní noci se odehrával na téma Svět v pohybu.

Zdroj: Martin Štefanov

34. ročník Jarní Rallye mělo zastávku v Liberci. Bylo už tradičně pojato jako setkání s přáteli, sportovní klání, poznávání nových míst a zajímavostí spjatých s veteránismem či historií regionu.

Zdroj: Jiří Louda

Děti se ocitly v ráji nejen hraček. Vratislavice hostily v sobotu 20. května třetí ročník festivalu Juchů.

Zdroj: Jiří Louda

Po čtyřech letech se Frýdlant dočkal své tradiční události. Valdštejnské slavnosti, které se konají vždy v lichý rok, narušila totiž epidemie koronaviru. Třetí květnový víkend tak patřil zábavě, tanci, divadlu a dobrému jídlu a pití.

Zdroj: Jiří Louda
Zdroj: Město Frýdlant

Svátek Vyšívanky neboli symbolu národa oslavili třetí květnovou neděli ve městě pod Ještědem lidé ukrajinské národnosti. Program odstartoval průvod centrem města.

Zdroj: Jiří Louda

Sportovní areál Vesec v Liberci hostil další ročník akce S rodinou do Vesce, která v neděli 21. května formou prezentací a zábavných her nabídla dětem smysluplné trávení volného času.

Zdroj: Jiří Louda