Podle starosty Hrádku nad Nisou Martina Půty je kandidátka starostů mimo politický boj a dělení na pravici či levici. „Liberecký kraj je instituce, která vmnoha případech rozhoduje openězích, které odchází do jednotlivých měst, na jednotlivé projekty a akce. Osobně jsem ještě nikdy neviděl pravicový chodník nebo levicovou silnici, ale ina tyto projekty přispívá právěJak dále doplnil, je přesvědčen, že právě starostům se podaří vysvětlit, jak důležité je jít kvolbám do zastupitelstva Libereckého kraje a proč volit sdružení starostů. „Starostové znají svůj region a své lidi. Starostové se denodenně setkávají sproblémy, které musí řešit, a vědí, co je pro lidi důležité a co ne,“ uvedlPůta.

Vedle mnoha bodů, které sdružení starostů města a obcí zmínilo, se toto sdružení na včerejší tiskové konferenci postavilo například důrazně proti projektu Centra vzdělanosti Libereckého kraje, který si současná koalice kraje prosadila právě navzdory odporu jednotlivých starostů obcí a ředitelů škol, které mají být zrušeny. Liberecký kraj,“ uvedl Martin Půta.

"Chceme také dosáhnout toho, aby se při rozhodování v Zastupitelstvu Libereckého kraje více uplatňovaly praktické zkušenosti a názory jednotlivých zastupitelů a méně se dělala velká politika, ve které je upřednostňováno stanovisko subjektu, který zastupitele nominoval," předeslal Martin Půta.