„Během víkendové noci si zájemci mohli projít celou budovu, prohlédnout si všechny vystavené expozice, nebo se zúčastnit komentované prohlídky kolem celého Severočeského muzea, “informoval Tomáš Trávníček z PR oddělení Severočeského muzea v Liberci.

Podle něj se lidé mohli podívat také na věž a terasu, kam pracovníci muzea každou půlhodinu pořádali prohlídky.

Nejvíce návštěvníků v sobotu přišlo do iQparku

Také iQpark v libereckém Zábavním centru Babylon lákal návštěvníky možností noční prohlídky zdarma. „Lidé si mohli vyzkoušet matematické, fyzikální, zeměpisné i biologické exponáty, hlavolamy různé obtížnosti a hravé úkoly,“ přiblížil ředitel iQparku Pavel Coufal.

Skutečně se bylo na co dívat a kdo chtěl, mohl si i s nějakým tím hlavolamem pěkně potrápit hlavu. „Na programu byla také výroba nanovláken a přednáška o nich,“ dodal Pavel Coufal.

Nejen Severočeské muzeum a iQpark, ale také Oblastní galerie v Liberci přilákala v sobotu večer spoustu příznivců kultury. Ve dvacet hodin se v jednom ze sálů galerie sešly desítky milovníků jazzu na komorním koncertě Jiřího Stivína a Wolfganga Lackerschmidta, kterým v závěru vystoupení slavnostně předal květinu s poděkováním liberecký primátor Jiří Kittner.

Celý večer se bylo na co dívat

Pro návštěvníky bylo připraveno také občerstvení, několik komentovaných prohlídek, taneční workshopy flamenga a historických tanců a v neposlední řadě autorská inscenace Nebe, v níž se představil studentský divadelní soubor. Ve třech libereckých kulturních a zábavních centrech se po celý sobotní večer střídali umělci, konala představení a komentované prohlídky a někde přišla řada i na experimenty, takže si na své přišel opravdu každý.

„V sobotu jsem navštívil jak iQpark, tak i muzeum a galerii. Zaujalo mě to všude, protože na každém místě to bylo o něčem jiném. V iQparku jsme se s přítelkyní příjemně pobavili nad řadou atrakcí, v galerii jsem si poslechli část koncertu Jiřího Stivína a nakonec jsme si prošli celé muzeum, kde jsme také vystoupali na věž,“ uvedl jeden z návštěvníků muzejní noci Jan Slavíček.