Nazdobené jsou i hypermarkety Globus, kde dekorace dokončují. Výjimkou není ani liberecká pobočka, kde každoročně začínají s vánoční výzdobou od půlky října. Ta letošní se nese v zeleno-zlatých dekorech, které doplňují o bílou barvu, tedy cukrovou a sněhovou. „Za účelem snížení spotřeby elektrické energie rozsah světelné vánoční výzdoby ve všech našich hypermarketech do jisté míry omezujeme,“ informovala Martina Vladyková z firmy Globus ČR.

Výzdoba, která se osvědčila už v minulých letech, se objevila i v liberecké Plaze. „Termín výzdoby nezáleží ani tolik na nás, jako na dodavateli služeb. Z toho důvodu už v některých centrech visí vánoční výzdoba dle některých zákazníků příliš brzy. Je to ovšem dáno právě vytížeností daných firem,“ zdůraznila manažerka obchodního centra Eva Háž Svobodová. Z důvodu energetické krize přikročili k omezení počtu hodin svícení jak venkovní, tak vnitřní výzdoby.

Akce na podporu prevence a zdravého životního stylu.
Hravě a hlavně zdravě. Akce v Liberci ukázala tipy na zdravý životní styl

V obchodním centru Forum Liberec ctí adventní období a jejich výzdoba tak bude rozsvícena na začátku 1. adventního týdne. Většina výzdoby bude z recyklovaných materiálů a v modrém nádechu. Nebude chybět fotokoutek, vánoční schránka a také tradiční vánoční balící služba s horkou čokoládou. „Původní varianta vánoční výzdoby byla upravena na menší rozsah a samozřejmostí je používání nejúspornější světelné techniky,“ řekl za Forum Liberec Miroslav Habel.