Majitelé pozemku chtějí strom pokácet z důvodu obav o bezpečnost v době extrémních projevů počasí a blízkosti stromu mezi dvěma domy. „Přišlo nám celkem deset nabídek jako tipů na letošní vánoční strom. O smrku z Husitské ulice rozhodl vzhled stromu a především pak možnosti přepravy a dostupnosti místa, kde roste,“ informovala mluvčí radnice Jana Kodymová. Zdobení smrku začne následující dny.

Letos se liberecký adventní program vrací v plné síle. Návštěvníci tedy na náměstí před libereckou radnicí uvidí například mechanický betlém, vystoupení dětí z libereckých škol a školek, kapelu Oceán, kapelu Hodiny, vystoupení Jana Mlčocha, který interpretuje Karla Gotta, dále skupinu Waldovy Matušky, hudební soubory ze ZUŠ, Ježíškovu kancelář a mnohé další.

Také letos bude na náměstí adventní kolo. Adventní tržnice začne ve středu 30. listopadu a skončí 23. prosince. Vánoční strom na náměstí se rozsvítí v pátek 25. listopadu. „Bude odekorován úspornějším LED nasvícením a každý den o půlnoci zhasne. Tradičně na něm budou vánoční ozdoby, které vyrábějí žáci mateřských a základních škol v Liberci,“ dodala Jana Kodymová s tím, že strom bude na náměstí před historickou radnicí až do Tří králů.