"V nočních hodinách ze soboty 3. prosince na neděli zavítali policisté hned do čtyř provozoven v Liberci a jeho přilehlém okolí. Účelem kontrol bylo především předcházení a odhalování protiprávních jednání, kontroly legálnosti pobytu cizinců na území České republiky, ale také pátrání po osobách a věcech," řekla tisková mluvčí policie Adéla Fialová.

Do akce se opět zapojili desítky pořádkových policistů Krajské pořádkové jednotky Libereckého kraje, psovodi, policisté z Odboru cizinecké policie KŘP, ale také strážníci Městské policie Liberec. Během několika hodin společně zkontrolovali bezmála čtyři sta osob, z čehož se u více jak stovky jednalo o cizince. Na policejní služebny bylo předvedeno pět osob, další dva lidé byli zajištěni podle platných zákonných norem.

Kontroly restaurací, barů, klubů, heren a jiných kulturních a zábavních podniků na Liberecku

Zdroj: Youtube

"Bohužel nezůstalo jen u domluvy a běžných kontrol dokladů totožnosti. Uloženy byly také finanční postihy. Patnáct pokut ve výši 8700 korun rozdali policisté na místě, za přestupky podle zákona o pobytu cizinců na Území České republiky," dodala Fialová.

Smutné kolonky však zaplnili i mladiství, a to ve dvou případech, kdy byli pozitivně testováni na alkohol. V jednom případě policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

"Rozhodně se nejednalo o poslední akci podobného charakteru, ba naopak. Policisté se i nadále budou namátkově zaměřovat na dodržování veřejného pořádku v ulicích, a to nejen města Liberce, ale napříč celým krajem," uzavřela Fialová.