Do bývalého obchodního domu Delta se po letech opět vrátil život. Liberecký podnikatel Jiří Bláha splnil svůj slib a ještě před Velikonocemi stihl otevřít největší jídelnu ve městě.

Jídelna, kavárna
i řeznictví v jednom

Už během dopoledne se v prvním patře, kde se po razantní rekonstrukci otevřel široký prostor pro jídelnu, kavárnu a řeznictví, rojily davy zvědavců. „Je to tu pěkné. Hezky to opravili," pochvaluje se padesátiletá paní, která přišla s kamarádkou „na obhlídku". „Líbí se mi, že si po obědě můžu dát rovnou i kafe," poznamenala asi třicetiletá maminka s kočárkem Kateřina. Největší cvrkot je zatím u řeznického koutku, kde si parta dělníků objednává svačinu. Přestože ještě není doba oběda, živo je i v protilehlé části jídelny u výdejních pultů, za nimiž je výhled na hemžení v otevřené kuchyni.

Místo Delty LBC

„Otevřeli jsme, ale musíme dořešit řadu problémů," stihl v poklusu poznamenat Jiří Bláha, než zase odběhl dořešit „poporodní" komplikace. Jak je uvedeno na stránkách pekařství, provoz je zatím zkušební.

Obchodní dům Delta, nově pojmenovaný LBC, koupil liberecký pekař před více než rokem. Jak tehdy uvedl, jedním z důvodů bylo nájemné, které musel platit za provoz svých pekáren v nákupních centrech.

Jak se však svěřil, myšlenka na vlastní „dům potravin" v něm klíčila už dvacet let. „Jednou už jsme měli v plánu postavit si vlastní dům, nakonec z toho ale sešlo," poznamenal při dřívější prohlídce ještě nedostavěných prostor. Inspiraci na podobné zařízení stmelující několik jídelních provozů načerpal před lety na exkurzi ve Švýcarsku.

S rekonstrukcemi začal Bláha během minulého roku, podle původního plánu se mělo otevírat už na podzim. Jak však sám před časem přiznal, trochu podcenili normy, které se od doby vzniku budovy změnily.

Káva i se zprávami

Jídelna by měla pojmout kolem dvou set návštěvníků. Kavárně dominuje obří obrazovka, na které mimo jiné poběží zpravodajství regionální televize.
V budově zůstalo kromě pekařství zachováno i několik služeb a obchodů.