„Ochozy získají protiskluzovou dlažbu, což výrazně zvýší bezpečnost návštěvníků,“ vysvětlil Jan Švec, ředitel libereckého bazénu. Podle jeho dalších informací spolykají letošní opravy celkem 2,5 milionů a jsou dalším krokem ke zvelebení bazénu po loňské rekonstrukci bazénové vany, která vyšla na tři miliony.

Postupné opravy jsou nezbytností, vzhledem ke stáří bazénu, jenž příští rok oslaví čtvrt století své existence. Od samotného počátku letošní odstávky je zavřený bazén, o den později se uzavřely i sauny a wellness. Tím však uzavírky nekončí.

„Do konce tohoto týdne budou ještě fungovat ostatní provozovny v budově, od pondělí však budou zavřené i ty, včetně pizzerie. Máme totiž společné rozvody vody a podobně, které se budou muset odstavit,“ vysvětlil důvody kompletního uzavření Jan Švec.

Ročně si přijde do libereckého bazénu zaplavat přibližně tři sta tisíc lidí, a návštěvnost nijak výrazně neohrozila ani současná hospodářská krize. „Počet návštěvníků sice mírně poklesl, ale není to nijak dramatické, odhaduji to tak na dvě až tři procenta. My stavíme především na stálé klientele a ta nám zůstává věrná. Mohu říci, že takových devadesát procent návštěvníků je stálých,“ informoval Jan Švec.

Liberečanům vesměs měsíční odstávka nevadí. „Pokud ještě chvíli vydrží počasí, dá se koupat v přírodě. Navíc Liberec má tu výhodu, že má k dispozici i Aquapark v Babylonu,“ zhodnotila situaci Liberečanka Jana Kotková, která chodí pravidelně plavat.