Nezdražovat se rozhodla například proslulá restaurace Domov, která sídlí přímo v sousedství ještědského areálu. „Zůstáváme stále na stejných cenách. A proč? Je to jednoduché. Jsme totiž restaurace, která z velké části vítá po celý rok ty samé hosty. Nechceme udělat to, aby člověk, který sem chodí pravidelně, platil najednou kvůli mistrovství za jídlo více peněz, to nám přijde nesmyslné,“ řekl Deníku Aleš Křeček z restaurace Domov.

V centru města zastávají podobnou filosofii například v restauraci Salamandr, kterou místní i návštěvníci šampionátu naleznou v Pražské ulici. Už na vstupních dveřích si lidé přečtou informaci o tom, že po dobu konání mistrovství světa zůstávají ceny stejné.

Ceny ve svých restauracích naopak zvýší zábavní centrum Babylon. Jeden z tamních provozů, samoobslužná restaurace Jizerka, zvedne podle Jakuba Kadečky z oddělení marketingu a propagace ceny o plných dvacet procent. „Jestli to bude stejné u dalších restaurací v Babylonu si nejsem jistý, ale je to pravděpodobné,“ podotkl Kadečka. Částečnou úpravu cen směrem nahoru chystá také populární Plzeňka v Moskevské ulici.

„Nějaké ceny se upravují, ale to je logické a normální. Nebudu přece dávat Němcovi pivo o polovinu levnější, než ho má doma. Úprava cen však nebude markantní, například denní jídelní lístek zůstává na svém,“ vysvětlil Deníku majitel Plzeňky Ivan Duleba.

Lidé zatím zaznamenávají zvýšení cen převážně v okolí sportovních center šampionátu. Například u Tipsport Areny, jak Deníku potvrdil Liberečan Pavel Truhlář. „Nelíbí se mi, že přímo v aréně chtějí za pivo padesát korun a za klobásu sedmdesát. Pak mě také zarazil nápojový automat, který stojí nedaleko Tipsport arény. Místo klasických dvaceti nebo pětadvaceti korun za colu nebo ledový čaj je tam teď jednotná cena padesát korun. To mi přijde opravdu trochu moc,“ svěřil se Deníku nespokojený obyvatel.