Chovatel si nejdříve myslel, že špatně zajistil dvířka, a začal se po králíkovi poohlížet. Když šel do kotelny přitopit, všiml si náhlé změny chování mladé fenky německého ovčáka. Ta štěkala a dorážela na jedny ze dveří.

„Když je otevřel, vyběhla rovnou k seníku, a tam objevila cizí mladou ženu. Protože slečna nebyla schopná vysvětlit, co na jeho pozemku pohledává, ihned vytočil linku 158. Do příjezdu hlídky pak vetřelkyni pohlídala fenka, která z ní nespustila oči a nedovolila jí, aby odešla,“ popsala případ mluvčí policie Ivana Baláková.

Ilustrační snímek
Zvrhlík se uspokojoval mezi regály v chrastavském obchodě, hrozí mu vězení

Policisté zjistili, že se jedná o třiadvacetiletou ženu z Liberecka, která vnikla na zahradu za cílem krádeže. Jako první jí padl do ruky králík stříbrné barvy, kterého stačila předat svému kamarádovi, a pak se vrátila zpátky, aby se po hospodářství ještě porozhlédla.

Policistům se následně podařilo králíka vrátit jeho majiteli. „Poněvadž jsme vyloučili možnost, že by se králík dostal do auta ze své vlastní vůle, bude se mladá žena zodpovídat nejen z přečinu porušování domovní svobody, ale také z krádeže vloupáním,“ dodala Baláková.