Oficiální start veteránské jízdy Flight 2008 se uskuteční v neděli 29. června ve Švédském Stockholmu. Napříč celým Švédskem pak historická vozidla pojedou na sever, až dosáhnou mety Polárního kruhu. Přes Norsko potom budou zase směřovat zpět k jihu. Celkově, z garáže do garáže, ujedou vozidla při expedici zhruba pět tisíc kilometrů.

„Jde o druhou podobnou akci svého druhu kterou pořádáme. Před dvěma lety jsme se s historickými vozidly vydali na cestu kolem Československa. Auta to vydržela, tak jsme se rozhodli, že tentokrát vyrazíme na Polární kruh,“ prozradil Deníku organizátor a účastník expedice Milan Bumba.

Po startu ve Vratislavicích se posádky rozjely směrem do polského Gdaňska, kde na ně dnes čeká trajekt. Ten posádky přepraví přes Baltské moře do Švédska. „Právě ve švédském Stockholmu se uskuteční v neděli oficiální start celé jízdy, jejíž cílem budou mety Polárního kruhu,“ poznamenal Milan Bumba.

Celá expedice by sedmnácti posádkám měla trvat zhruba čtrnáct dní. Zpět k jihu se budou posádky vracet Norskem. Návrat je podle Milana Bumby naplánován na 12. července. „V ten den totiž plánujeme v rámci oslav tradiční výjezd s veterány na Ještěd,“ uvedl Milan Bumba.

Posádky jsou z drtivé většiny tvořeny fanoušky starých aut z Čech, Slovenska, Švýcarska, Německa či Švédska. Celé expedice se navíc účastní hned několik bývalých automobilových závodníků.

„Jedou s námi například manželé Válkovi či pan Lendovský, který absolvoval s embéčkem známou dálkovou cestu napříč americkým kontinentem,“ dodal Milan Bumba.