Mezi přihlášenými obcemi na Liberecku je Janův Důl, Mníšek, Svijany, Pertoltice, Všelibice, Čtveřín, Hlavice a Dlouhý Most. Nyní čeká všechny přihlášené obce návštěva hodnotitelské komise, která rozhodne o vítězi. Slavnostní vyhlášení spojené s oceněním krajského kola se uskuteční 8. srpna ve vítězné obci.

Komise navštíví obce na konci května a na začátku června. „Přihlášené obce hodnotí v řadě oblastí. Jsou jimi koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce,“ řekl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Zemřel starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka.
Nečekaně zemřel dlouholetý starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka

Celostátní kolo, do kterého postupují vítězové krajských kol, bude následovat počátkem září, vítěze krajských kol opět navštíví celostátní hodnotitelská komise v týdnu od 2. až do 9. září. Nositel titulu Vesnice roku 2024 bude nově vyhlášen 21. září v Uherském Hradišti.

Loni se přihlásilo v kraji do soutěže třináct obcí – o jednu méně než letos. Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2023 v Libereckém kraji se stala obec Bílý Kostel nad Nisou. Více informací se nalézá na webových stránkách soutěže www.vesniceroku.cz.

Mohlo by vás zajímat: Tunely i skočky. Nadšenci a jejich čtyřnozí parťáci soutěžili v Dlouhém Mostě

Zdroj: Jiří Louda