„Nakupující si tak mohou nejen zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou. Výtěžek prodeje půjde na poskytování bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké,“ vysvětlila Petra Kuntošová z libereckého Centra Amelie, které akci zaštiťuje.

„Rakovina a její léčba s sebou přináší výrazný pokles příjmů rodiny. Její členové tak musí řešit nejen samotnou nemoc, ale i náročnou finanční situaci, kvůli níž si některé služby nemohou dovolit. Amelie se snaží svojí činností jim tyto služby zpřístupnit,“ vysvětlila Kuntošová. Podle ní se na centrum mohou lidé obrátit se vším, co souvisí s onkologickou nemocí a nespadá přímo do oblasti její léčby. „Například je možné využít pomoci sociální pracovnice při řešení problémů se snížením příjmu, podpory psycholožky při vyrovnávání se s nemocí svou či blízkých, nebo se třeba účastnit různých sportovních, tvořivých či vzdělávacích aktivit Amelie,“ uvedla dále koordinátorka.

Sběrná místa zájemci najdou přímo v Centrum Amelie Liberec na Husově ulici, v krajské knihovně a v sídle Občanského sdružení D.R.A.K.