Výjimkou není ani Dan Šuška z Liberce, který se zaměřuje na zdravotní cvičení a se svými klienty chodil už dříve cvičit ven. Ve venkovní posilovně dokáže procvičit celé tělo od hlavy až k patě.

„Razím heslo, že lidé by měli dělat venkovní sport celoročně, nikoliv jen sezonně, kdy je venku hezky. Cvičit lze i v dešti a zimě, jen je potřeba se na to správně připravit,“ podotkl Šuška. Díky tomu získává člověk odolnost vůči přírodním podmínkám a dochází i ke zlepšení imunity.

Podle Šušky může člověk začít s venkovním cvičením i na podzim. Nejdříve zařadit procházky a cardio a až si zvykne, tak vyzkoušet i posilování. „V zimě bych se vyvaroval intervalových tréninků, kdy tepová frekvence skáče extrémně nahoru a dolů,“ dodal trenér.

Chodí k němu především lidé, kteří trpí bolestmi například zad či kloubů. Na začátku udělá vstupní diagnostiku, najde zdroj a příčinu problému a pak ji skrz cvičení s klientem řeší. „Zaměřuji se na funkční trénink, což je kombinace fyzioterapie a fitness,“ vysvětlil Dan Šuška, „Na tělo je potřeba nahlížet holisticky. Vnímám ho jako celek, a tak klientům radím i se stravou, spánkem a psychickou pohodou,“ doplnil.

Když přišel první lockdown na jaře, využil získaný volný čas ke studiu. Pročetl odbornou literaturu a po uvolnění opatření mohl nabídnout ještě kvalitnější služby. Pro klienty, kteří byli v karanténě, dělal on-line tréninky. „Osobní trenér je takovým průvodcem do světa zdravého životního stylu. Dokáže člověku dodat motivaci a pomoci mu dosáhnout trvalých změn,“ řekl Dan Šuška.