LIBEREC

Obří velikonoční masakr

Kde: iQlandia a iQpark

Kdy: denně do 6. 4.

Velikonoční show plná experimentů s vajíčky, každý den v 11 a 16 hodin. Zábavné hry s velikonočními vajíčky a ve sváteční dny se otevřou i kreativní dílny. V iQparku si mohou děti vyzkoušet netradiční barvení vajec v laboratoři.

Tvořivé odpoledne

Kde: Krasohled, Hrazená ul.

Kdy: sobota 4. 4., 14 18 hod.

Tvořivé hrátky s jarní tematikou, malování textilních zvířátek, tvorby dekorace, výroba věnce z džínoviny.

HODKOVICE N. M.

Velikonoční vítání Marie

Kde: Křížová cesta u kapliček

Kdy: sobota 4. 4., 16 hodin

Chvíle očekávání a vítání zpříjemní dětský sbor Novovesánek a Horačky. Slavnostně bude podepsána listina o předání daru městu Hodkovice nad Mohelkou. Marie, vytvořená Šárkou Landovou, vejde do třetí kapličky a stane se tichým spojením Nové Vsi nad Nisou a Hodkovic nad Mohelkou. Společně se bude zdobit Velikonoční strom, proto, kdo chcete, přineste vyfouknuté vajíčko.

LÁZNĚ LIBVERDA

Velikonoční jarmark

Kde: lázeňská kolonáda

Kdy: sobota 4. 4., od 10 hodin

Velikonoční jarmark se stánkovým prodejem tradičních výrobků, lahodné občerstvení i zajímavý doprovodný program.

DOLÁNKY U TURNOVA

Velikonoce na Dlaskově statku

Kde: Dlaskův statek

Kdy: sobota 4. 4.od 9 hodin

Výroba velikonočních dekorací v dílnách, řemeslné ukázky nominované na ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby LK, celodenní program, kde vystoupí Malá Nisanka a Nisanka z Jablonce nad Nisou. Ve 13 hodin vynášení smrti do Jizery za doprovodu lidových písní.

KŘIŽANY

Velikonoční zábavy a veselice

Kde: Kulturní dům

Kdy: sobota 4. 4. od 20 hodin

Velikonoční veselice s tradičně bohatou tombolou. K tanci bude hrát kapela Lessyho Woheň.

DLOUHÉ MOSTY

Velikonoční hasičská zábava s kapelou Rytma

Kde: Restaurace U Loterie

Kdy: sobota od 20 hodin

FERDINANDOV U HEJNIC

Velikonoční taneční zábava

Kde: Výletní restaurace U Cimpla

Kdy: sobota od 20 hodin

V opravené výletní restauraci U Cimpla s novým tanečním sálem to rozjede DJ Kami.

ZDISLAVA

Velikonoční Country zábava

Kde: Obecní sál

Kdy: sobota od 20 hodin

K dobré náladě bude hrát kapela Hazard.

KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ

Velikonoční dílny a prodej ryb

O Velikonoční neděli proběhne v Domě řemesel v Kryštofově Údolí ukázka zdobení kraslic, zájemci se naučí plést pomlázku a děti se mohou vyřádit v dílničkách s velikonoční tématikou. Kreativní zážitky nabízí i Krasohled v Liberci. Dnes od 14 do 18 hodin jsou na programu tvořivé hrátky s jarní tématikou, jako malování textilních zvířátek, výroba dekorací, broží apod.

Kdo dostane chuť na rybu, může dnes zavítat do Českého Dubu. Tamní Svaz rybářů připravil na dnešek Rybářský den s velikonočním prodejem ryb. Živé ryby se budou v líhni prodávat od 9 do 16 hodin, uzené ryby pak od 13 hodin.

OSTRITZ

Velikonoční jízda v Ostritz

Tradiční velkolepá velikonoční jízda v Ostritz se letos uskuteční opět v neděli před velikonočním pondělím. Začátek tzv. Osterreiterprozession je naplánovaný na 13 hodin. Vyjíždět se bude od katolických kostelů v Ostritz, což je německá vesnice kousek od českých hranic. Tam dostanou jezdci od farářů kříž, který dovezou na náměstí Marktplatz, kde se sejdou s dalšími účastníky velkolepé jízdy. Odtud projde procesí městem a kolem 13:45 hodin dojde ke klášteru Kloster St. Marienthal, kde bude veselí a procesí pokračovat. Konec je naplánovaný kolem 16 hodiny opět na náměstí Marktplatz.

VES U ČERNOUS

Houslový koncert na kozí farmě

Na velikonoční neděli se odehraje zajímavý koncert na kozí farmě ve Vsi u Černous. Na housle se představí farmář a houslový virtuóz Vladislav Ondřejík a o klavírní doprovod se postará Šárka Bartáková.

Ekologická farma Dvůr Hlaváč pořádá koncert u příležitosti zahájení sezóny výroby sýrů, po koncertě bude následovat i ochutnávka první várky letošních kozích sýrů. Na programu je J. Pachelbel a jeho Canon in D, Mazurek Antonína Dvořáka, Kocianova Jarní píseň nebo Blada a polonéza od H. Vieuxtemps. Koncert začíná od 17 hodin a vstupné je dobrovolné.