Jde o nejvýznamnější východoněmecký veletrh věnovaný tématu dovolené a vzhledem k tomu, že letos oslaví 20. let existence, mají se návštěvníci na co těšit. Své nabídky zde představí více než tisíc vystavovatelů z padesáti zemí světa. Hlavními tematy jsou letos turistika, caravaning, kempink, vodní sporty a cyklistika, poprvé však bude veletrh doplněn o speciální show zaměřenou na zdraví, wellness, dovolené a zdravou výživu.
Pokud vás zajímá právě zdravá výživa, navštivte veletrh v pátek, kdy ve veletržním domě odborníci pohovoří v sedmi půlhodinových besedách na téma „Gesund Essen“ (zdravá strava) o všem, co se správného životního stylu týká. Jsou také připraveni odpovídat na všetečné otázky.
V areálu výstaviště bude k vidění 500 karavanů a obytných vozů známých značek, od cenově výhodného kompaktního karavanu až po luxusní vozy. V Lipsku tak získáte ucelený přehled o vozidlech všech předních výrobců, porovnáte si jejich ceny a získáte rady tzv. z první ruky. Navíc se můžete informovat o novinkách kempinkového příslušenství a evropských kempů.
Letošní partnerskou zemí veletrhu jsou Spojené státy Americké, jejichž zástupce můžete nalézt v coloradském stánku, stejně jako například tropický ostrovní ráj z jihu Floridy. Chcete–li se vydat na Aljašku nebo poznat Alabamu či Tennessee, bude se vám věnovat společnost Visit USA Committee Germany.
Cestování v obytném voze patří v USA k nejoblíbenějším způsobům trávení dovolené, a tak se výrobci pochlubili nejmodernějšími modely pro rok 2010. Mezi novinkami jsou vozy s multifunkční výbavou, odlehčenou konstrukcí a vylepšenou aerodynamikou.
Zástupce Spojených států najdete v hale 5, příznančně pod sochou Svobody, vedle Cadillacu, Harleye a westernového salonu.
Doprovodnou akcí je o víkendu veletrh jízdních kol – abgefahren a třeba také každodenní slosování vstupenek, které platí pro oba veletrhy. Můžete si tak odvézt nejen spousty zážitků a inspirace, ale i předvánoční dárek.
Veletrh Touristik & Caravaning se poprvé konal v Lipsku v roce 1990 a setkal se velkým ohlasem. Od té doby se z této akce stal největší veletrh cestovního ruchu na východě Německa. Každoročně jej navštíví téměř 80 000 lidí nejen z Německa, ale i dalších zemí Evropy.