O obvinění protikorupční policie, o potřebě rozšířit silnici R 35 nebo o tom, že úkolem zastupitelů Věci veřejných je i v těch nejmenších obcích vytahovat kostlivce ze skříní, mluvil včera při své návštěvě Liberce předseda strany a bývalý ministr vnitra Radek John. Véčkaři si totiž na konferenci v Liberci volili nové krajské vedení.

Radek John přitom současně naznačil, jaké lidi by strana ráda viděla na svých kandidátkách.

„Koalice jsou otevřené. Záleží na voličích, koho si do zastupitelstev pošlou a v jakém počtu. Jednat můžete jenom s těmi, kteří se tam dostanou,“ řekl Radek John. „Na kandidátky bychom ale rádi pozvali i třeba Zemanovce, kteří mají s námi hodně společných bodů v programu. Lišíme se jenom v otázce prolomení limitu těžby uranu. V této otázce jsme proti,“ doplnil.

Jak dodal, nikde, a to ani v Liberci, by neměli členové jeho strany zametat kauzy z minulosti pod koberec. „Jsem rád, že protikorupční policie koná a že za nevýhodné prodeje pozemků v Liberci padla policejní obvinění. Do doby, než ale státní zástupce obviněné obžaluje, je potřeba ctít presumci neviny a nepodléhat atmosféře honu na čarodějnice,“ připomněl.

Hodně společných cílů mají podle Johna Véčkaři také se Stranou zelených. Jak zeleným, tak i třeba lidem z občanských sdružení chtějí nabídnout místa na krajských kandidátkách. „Chceme vyvolat petici za zachování stravenek. Jejich zrušení by státu spíš peníze ubralo než přidalo,“ řekl Petr Skokan, který byl včera zvolen předsedou krajské rady. „Zakládáme nové kluby, přijímáme nové členy a připravujeme se na krajské volby,“ dodal.