Známého bojovníka za spravedlivější ceny dálkově dodávaného tepla, předsedu bytového družstva Sever Petra Černého si postavila strana Věci veřejné jako jedničku své kandidátky pro podzimní komunální volby.

Petr Černý je současně kandidátem Véčkařů na primátora. Jak vysvětlil, jeho strana bude mimo jiné prosazovat i to, aby měli lidé možnost se od teplárny odpojit, pokud najdou levnější způsob vytápení. „Předražené teplo je pro nás zásadní problém,“ řekl Petr Černý.

Podaří se vytvořit společné město?

Kampaň Véčkařů v Liberci dostala nese název Společné město, neboť – jak vysvětlili kandidáti – cílem VV je více do rozhodování o osudu města zapojit neziskové organizace, spolky, osadní výbory a ostatně i samotné občany. „O zásadních věcech by měli lidé rozhodovat v referendech,“ zdůraznil Bohuslav Kabátek, trojka na kandidátce.

Místostarosta obvodu Vratislavice a dvojka Véčkařů do voleb ve Vratislavicích Jan Vrána by rád navýšil počet míst v mateřských školkách a postavil ve Vratislavicích jesle, které tu chybějí.

„Chceme, aby přibylo strážníků na rizikových místech,“ podotkl. Petr Černý k tomu doplnil, že by po volbách stáhl strážníky z Ještědu a přesunul je do ulic.

„Letiště prodat nechceme. Těch sto milionů, jež budou v rozpočtu tímpádem do konce roku chybět, bychom hledali jinde,“ poznamenal lídr strany. Véčkaři by rádi ve volbách získali 17 procent hlasů, což je 8 zastupitelů. Na kampaň dají 1,5 milionů korun.(mi)