Vratislavice nad Nisou

Vratislavický expres bude vozit seniory a maminky dvěma vozy

Vratislavický expres se osvědčil, proto se městský obvod rozhodl tuto službu ještě rozšířit. Jak sdělil starosta Vratislavic Lukáš Pohanka, v současnou chvíli je kapacita nedostačující. „Proto jsme se rozhodli zakoupit další vůz," sdělil starosta. Vratislavický expres vozí vratislavické seniory, držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P a maminky s dětmi do 7 let k lékaři, do nemocnice, na úřady apod. Cena za jednu jízdu přitom činí pouhých 10 Kč po Vratislavicích a 20 Kč při jízdě do Liberce nebo Jablonce nad Nisou.

Vratislavice mají novou alej

Čtyřicet nových javorů zdobí od konce dubna alej v lokalitě „U Sila". Včera o tom informoval starosta městské části, Lukáš Pohanka. Jedná se o vzrostlé stromy, které mají výšku 4 metry. Podle něj byla alej z větší části financována z daru od společnosti Škoda Auto.

Liberec

Oprava Liebiegovy hrobky

Liberecká radnice podala žádost na ministerstvo kultury o dotaci na první etapu kompletní rekonstrukce rodinné hrobky průmyslníka Franze Liebiega, která je zapsána jako kulturní památka. Celkové náklady na opravu zdevastované hrobky se odhadují na jeden milion sto tisíc korun. Franz Liebieg byl bratr Theodora Liebiga, poskytl peníze na stavbu liberecké radnice a vlastnil textilní továrnu ve Vesci. Hrobka je roky zdevastovaná, dříve měla po stranách dva anděly a uvnitř byly umístěny busty zemřelých. Vandalové ale vše zničili, zmizely i ostatky Liebigů.

Bílý Potok

Den otevřených dveří v Potoce

Den otevřených dveří proběhne v sobotu 13. května v Jizerskohorském technickém muzeu v Bílém Potoce. Otevřeny budou všechny expozice muzea, které doplní dílničky pro děti, výstava historických vozidel, vzduchovková střelnice i dobroty z polní kuchyně muzea a spousta dalších aktivit. Akce začíná v 10 hodin a skončí v 18 hodin. Soukromé muzeum se specializuje na leteckou techniku, textilní výrobu, energetiku i leteckou archeologii, která mapuje havárie letadel v Jizerských horách a Krkonoších.