Do voleb se opět chystá i Unie pro sport a zdraví. Deníku to potvrdil bývalý náměstek primátorky Jiří Rutkovský. „Zastřeší iniciativu Sportovci za zdravý Liberec,“ řekl Rutkovský.

Kandidátku sportovců má vést primář liberecké nemocnice Ladislav Dzan. Objevit se na ní má i manažer libereckých florbalistů Zdeněk Skružný nebo právě Rutkovský. První pětici uzavírají dva trenéři trenérka aerobiku Bára Svatošová a trenér fotbalistů Miroslav Holeňák.

V programu se strana orientuje logicky především na sportovce. Proto by pro ně ráda zvýšila finanční podporu nebo zpřístupnila městská hřiště veřejnosti. Chce ale také například podpořit dopravní napojení průmyslových zón.

Unie pro sport a zdraví byla na přelomu století vlivnou libereckou stranou. V zastupitelstvu měla své zástupce v letech 1998 2014. Několikrát spolutvořila také vedení města. Jednou z nejvýraznějších tváří byla současná radní Zuzana Kocumová, která však po jarním převratu na liberecké radnici v roce 2011 hnutí opustila. V poslední volbách strana získala pouhá 3,34 procenta hlasů.