Zároveň si všichni pochvalují, že opustili areál na Malé Skále. Ten je totiž v současnosti podmáčený a stavba pódií by na něm byla možná jen s obtížemi.

„Počasí nám dalo za pravdu. Louka na Malé Skále je zabahněná. Tady je skoro sucho.  Nemáme sebemenší problémy, předpověď  nám hraje do karet," sdělil Deníku  pořadatel Benátské noci Pavel Mikez.

„Na rozdíl od areálu na Malé Skále jsme všechno oddělili. Samostatně budou stát všechna pódia, zvlášť budou stánkaři a zvlášť relaxační zóna a atrakce," vysvětluje. Vesecký areál je sice větší než maloskalský, ale je členitější. To přimělo organizátory lépe vymyslet strukturu celého zázemí. „Zpočátku jsme se báli, že to sem všechno nenacpeme. Ty kopce pro nás byly strašidelné, přece jenom Malá Skála byla placka. Ale nakonec se to ukázalo jako výhoda, prostor je zajímavější," tvrdí Mikez. Díky členitosti terénu se například může přirozeně odstínit hluk z hlavních dvou pódií, takže dvě vedlejší scény mohou být namířeny přímo proti nim – aniž by se zvukově přebíjely.

Pořadatelé navštívili areál podle jejich slov nejméně padesátkrát, včetně techniků, elektrikářů a zvukařů. „O víkendu sem stěhujeme naši pořadatelskou kancelář, zároveň se oplotí areál. Od pondělí se budou stavět pódia. Ve čtvrtek se areál otevře návštěvníkům a kempařům," podotkl pořadatel. Svým zaměřením chce být Benátská noc na první pohled  poznatelným festivalem. Pavel  Mikez je přesvědčen, že druhý Rock for People nebo Trutnov by lidé nechtěli.

„Oba festivaly sázejí na zahraniční jména. My jdeme cestou těch největších českých hvězd a pár zahraničních jmen. Tím jsme jedineční," zmínil pořadatel. Připomeňme, že jako jediný festival letos Benátská noc nabídne Daniela Landu, Kabát a Jarka Nohavicu. V jednání byl dokonce Karel Gott, jeho již sjednané pracovní povinnosti mu však účast na festivalu znemožnily.

Ředitel sportovního areálu Ještěd Jan Svatoš je přesvědčen, že vesecký areál je pro konání festivalů vhodný a Liberci může přinést jen dobro.

„Negativní ohlasy zaznamenáváme jen od pana zastupitele Baxy. Jinak od nikoho. Benátská noc přinese městské pokladně peníze z nájmu areálu, který bychom v létě lidmi jinak nikdy nenaplnili. Zisk budou mít Technické služby, Dopravní podnik i soukromníci. Hosté festivalu navštíví Liberec, utratí zde své peníze. Na Benátské noci nikdo neprodělá," komentuje Svatoš.

Festival Benátská noc začíná ve čtvrtek 26. července Slovenským večerem.