V sobotu se série veder zastaví, místy hrozí i trvalejší déšť a odpolední teploty se nevyšplhají na víc než přes 20 stupňů Celsia. Mělo by se tedy ochladit v porovnání se čtvrtkem až o deset stupňů. „Výjezdů jsme měli asi o 10 procent víc, většinou se lidem dělalo špatně z přehřátí,“ prozradila tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová. „Zajímavé je, že nejčastěji sanitky kromě seniorů jezdily k mladým lidem, narozeným kolem roku 1980. Všichni skončili na interně nemocnice,“ dodala.

V parných dnech tvořil výjimku na Liberecku jen čtvrtek. Po vydatné noční bouřce se rtuť teploměru odpoledne ve stínu zastavila na hodnotě 26,8 stupňů Celsia.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu Ústí nad Labem před vysokými teplotami a možností silných bouřek, doprovázených nárazovým větrem a vydatným deštěm, platila jen do včerejšího večera.

„V sobotu se počasí zhorší zřejmě už kolem poledne. Srážky, které se místy objeví, budou trvalejší, ale neměly by přinést žádné nebezpečí povodní. Bouřky nebudou tak vydatné jako v noci ze středy na čtvrtek,“ uvedl meteorolog ČHMÚ Ústí nad Labem Martin Novák.

Pro 26. červenec platil teplotní rekord z roku 1960. Tehdy meteorologové naměřili 31 stupňů Celsia. Včerejší popolední teploty se v Liberci ve stínu pohybovaly jen kolem 30 stupňů Celsia. Předběžná předpověď pro neděli 28. srpna a konec prázdnin slibuje chladnější dny, než tento týden vládly. Teploty by na Liberecku měly růst jen něco málo přes 20 stupňů Celsia.