Z regionu

Dvacítku starých tisků – od téměř půlmetrové bible až po miniaturní žaltář si můžete prohlédnout na unikátní výstavě, kterou místním i návštěvníkům města zprostředkoval arciděkan Radek Jurnečka v kostele Nalezení sv. Kříže v Liberci. Jedná se o vzácné faksimile, které od roku 1949 vydává rakouské nakladatelství Adeva. Výstava je unikátní v tom, že si vzácnými tisky můžete ve speciálních rukavicích listovat. Tisky jsou v latině a řečtině a bohatě zdobené. Výstava je jedinečnou příležitostí prohlédnout si, jak knihy vypadaly v průběhu dvanácti století. Výstava totiž nabízí staré tisky od 4. do 16. století.

Liberecký deník přináší aktuální informace o digitalizaci posledních dvou kin starého typu severně od Liberce. Kina Frýdlant a Hejnice získají digitální technologii prostřednictvím dotací. Ve Frýdlantu by měli nově promítat už letos.

Přechod na nový druh paliva pro všech svých 70 dieselových autobusů chystá liberecký dopravní podnik. Bionafta vyráběná z řepky se už osvědčila v Praze, kde dopravnímu podniku ušetřila 85 milionů. Je totiž o 4 koruny na litr levnější než nafta klasická.

Příběh ženy z Hrádku nad Nisou, která bojovala několikrát s rakovinou. Ve svých těžkých chvílích rozdávala úsměvy mezi nemocné děti v motolské nemocnici a Dětském domově ve Frýdlantě. Dana Obermajerová před nedávnem těžké nemoci podlehla. Poslední rozloučení se konalo v úterý.

Liberečtí záchranáři se spolupodíleli na unikátním crash testu škodovky. Vrtulník ji odhodil ze skoro dvaceti metrů. Záchranáři se při tom učili, jak se chová takto těžký podvěs.

Ze sportu

Na libereckém sportu si aktivní čtenáři mohou vysledovat, jak jsou na tom ve čtenářské soutěži - Tip lize. Své místo zde má hokejbal, který hrál ligové střetnutí po dlouhých deseti letech. Dozvíme se o výsledcích tenistů LTK Liberec a badmintonistů na mistrovství republiky veteránů.