z regionu 

Nová návštěvnická sezona na hradech a zámcích začala. V Libereckém kraji si o posledním březnovém víkendu našlo cestu za památkami více jak tisíc návštěvníků. Největší zájem byl o prodlouženém velikonočním víkendu o Sychrov. Od pátku do pondělí prošlo jeho branami bezmála sedm stovek návštěvníků.

Provozovatelé internetových obchodů teď zkouší na své zákazníky nový trik. V rozporu se zákonem tvrdí klientům, že se na zakoupení zboží nevztahuje možnost vrácení do 14 dní. Důvod? Často jen kvůli tomu, že si zákazník vyzvedne zboží právě v kamenném obchodě.

Padesátimilionový propad ve financování sociálních služeb trápí Liberecký kraj. Může to ohrozit některé sociální služby, například Intervenční centrum Liberec, které poskytuje pomoc ženám ohroženým domácím násilím. Na letošek mu přišlo o polovinu méně peněz, než kolik potřebuje.

z černé kroniky

V obchodním centru se na chodbě vykálel bezdomovec. Odešel ovšem „s prázdnou", strážníci dohlédli na to, aby po sobě vše uklidil a umyl.

ze sportu

na sportovní straně Liberecka se píše o fotbalistkách Slovanu Liberec, které hned v 1. kole jarních odvet prohrály a postup je v nekonečnu. Aerobičky z A-stylu získaly na prvních závodech 10 medailí a karatisté ze Slavie TU Liberec jedou na mistrovství světa do Turecka.