Živo na zastupitelstvu

Zasedání zastupitelstva Libereckého kraje rozhýbalo jmenování nového zastupitele. Tím se stal Josef Vondruška (KSČM), bývalý vězeňský dozorce v Minkovicích. Proti jeho nástupu na místo zastupitele přišli protestovat lidé.

Rezignace

Na své funkce v Krajské nemocnici v Liberci rezignoval bývalý primátor Jiří Kittner. Podle svých slov se k tomuto kroku odhodlal proto, že nechce, aby se nemocnice a její budoucnost staly obětí politické pomsty jednoho politického uskupení.

Co se dále dělo

Hořké probuzení čekalo v sobotu ráno Martina Odvárku. Majitel společnosti Odvarka Bijoux přišel během pár minut o vzorky bižuterie vlastní výroby za desítky tisíc korun. Zarážející je místo a čas, kdy se zatím neznámý zloděj odhodlal ke krádeži. Chmaták šperky ukradl ze zaparkovaného Fordu Focus v Barvířské ulici v Liberci kolem desáté hodiny dopolední, kdy je v centru města poměrně rušno.

V úterý zase Liberečany rozhýbaly sirény hasičských vozů, které se po poledni ozývaly ve městě. Šlo o cvičení, kdy se trénoval zásah při případném požáru v porodnici.

Něco ne příliš veselého z kultury

Devět let se v Liberci konal Veletrh dětské knihy. Ekonomická situace této akci již druhý rok nepřeje. Nahradí ji jednodenní Festival dětské knihy. Veletrh odstartovala výstava To nejlepší z ilustrací 2012, která potrvá do 29. dubna.

Sport

Na sportovní straně Liberecka je hodnocen zápas basketbalistek Lokomotivy Liberec a také boxerů BFC v Ústí nad Labem. Kde kope vyhozený fotbalista Jan Blažek? To čtenář najde na své straně.