Dvouletý kříženec ridgebacka Quim se bůhvíproč znelíbil svým majitelům ve Španělsku, kteří jej odložili do útulku. Kdo si ale představuje útulné a prostorné kotce, misky s jídlem a vycházky, by byl asi zklamán. Španělské útulky připomínají spíše koncentráky a podle toho zde byli s Quimem zacházeno. Kotec sdílel Quim ještě s dalšími pěti psími bezdomovci. Vyhublý, vystrašený a bez šance na lepší život zde čekal na smrt, než si jej vyhlédla Stanislava Habrová z Velkých Hamrů, která zde s rodinou trávila dovolenou a rozhodla se útulek navštívit.

„Viděli, že pejska chceme, tak po nás chtěli 100 Euro. Tolik jsme u sebe neměli. Nakonec jsme to usmlouvali na 70 Euro a psa si odvezli do Čech. Až tady se ale ukázalo, že jeho bojácnost nebyla chvilková, že je hluboce zakořeněná, protože byl nejspíš bit,“ sdělila Deníku Stanislava Habrová.

Pes se podle jejích slov bál úplně všeho. Deštníku, popelnice, nebo zábradlí, vždy podle toho, s čím přišel při venčení do styku. Jeho španělští majitelé ho nejspíš vůbec nebrali ven a pes tak žádnou z těchto věcí neznal.

Strachy se počůral

„Stačilo nahlas vyslovit jeho jméno a Quim utekl pod stůl, kde se strachy počůral,“ popisuje Kateřina Vojáčková, majitelka Azylu Pes Krásný Les, kde Quim nakonec skončil, neboť se nesnesl s ostatními psy své zachránkyně.

„Už si tu zvykl na jiné psy, dokonce si jednu zdejší fenku velmi oblíbil, ale vůči lidem je stále velmi plachý a bázlivý, což případné zájemce o osvojení odrazuje,“ poznamenala majitelka útulku Kateřina Vojáčková. Mladý a zdravý pes tak již podruhé v životě doplácí na to, že z něj lidská ruka udělala chvějící se trosku.

Kdo by měl o Quima zájem, i za cenu zvýšené pozornosti a času, jež mu bude muset věnovat, může se ozvat na telefonní číslo 606 345 536.