V sobotu 2. srpna se ve Frýdlantu dočkají rodiny s dětmi otevření nového hřiště. Jde o takzvané Rákosníčkovo hřiště, které si obyvatelé města vysoutěžili v soutěži společnosti Lidl. Program na novém hřišti v Družstevní ulici začne v 10 hodin dopoledne a končí úderem šesté večerní. Hlavní hvězdou otevírání bude Michal Nesvadba z Kouzelné školky, který si pro děti připravil od půl jedenácté program. Po celý den se děti mohou těšit i na malování na obličej nebo na trička, každou hodinu na divadlo, focení s Rákosníčkem a hry a soutěže.

Rákosníčkovo hřiště je stejné, jako na dalších místech republiky. Má obdélníkový tvar, je oplocené a obsahuje osm herních prvků čítající například pískoviště, houpačku, domeček na hraní nebo houpadlo. Součástí je také mobiliář pět laviček, odpadkový koš a informační tabule. Velké je 14 x 17 metrů.

Letní kino v Hejnicích bude promítat před bazilikou

Na nezvyklém místě bude dnes večer promítat letní kino v Hejnicích. Hrát se bude před bazilikou Navštívení Panny Marie. Na programu je pro tento prostor trochu kontroverzní česká komedie Dědictví aneb Kurvahošigutentag, kterou natočila Věra Chytilová. Promítat se začíná po setmění, v devět hodin večer. Vstupné je dobrovolné, organizátoři doporučují deku nebo něco na sezení s sebou.

Legendárnímu snímku bude předskokanem předfilm Dědictví po Hejnicku v podání skupiny B.O.B.R. Při promítání nebude chybět občerstvení, v případě deště se bude promítat v náhradním termínu.

Liberecké podzemí se otevírá

V sobotu se můžete (tak jako vždy první sobotu v měsíci) vydat do libereckého podzemí na prohlídku největšího libereckého krytu civilní obrany. Prohlédnout si ho můžete včetně jeho původního vybavení plně funkční strojovny nebo filtro-ventilačního zařízení. K vidění je také 20 velkoplošných panelů, na kterých je řada informací i o dalších místech libereckého podzemí.

Prohlídky krytu v Lucemburské ulici začínají v 8.30, 10.00 a 11.30. Vstupenky je možné zakoupit v Městském informačním centru.

Závazné objednávky na sobotní termíny přijímá Městské informační centrum Liberec, a to buď osobně, prostřednictvím e-mailu info@visitliberec.eu, nebo na telefonu 485 101 709. Základní vstupné je 50 korun.