Z regionu

Sportovní kluby v Liberci si budou muset pořádně utáhnout opasky. Město koncem března pozastavilo veškeré čerpání z účelových fondů. Další z úsporných opatření se dotkne desítek oddílů, pro některé z nich to může znamenat znatelné omezení činnosti.

Sever Čech opět dominuje v nelichotivé bilanci. Liberecký kraj patří do trojice lokalit s největším počtem případů černého kašle. Zatímco v celé republice registrují hygienici 7 případů na 100 tisíc obyvatel, v Libereckém kraji je nemocnost o téměř pět případů na 100 tisíc obyvatel vyšší.

publicistika

11. duben se každoročně připomíná jako Den parknsonovy nemoci. Co nemoc způsobuje, jak se projevuje a jaká je prognóza: Rozhovor s vedoucí lékařkou krajské poradny pro Parkinsonovu chorobu MUDr. Denisou Šímovou.

z černé kroniky 

Začalo hlavní líčení s Peterem Kudrnáčem. Mužem, který měl podle obžaloby před dvěma roky zbít a okrást bezdomovce, jehož ohořelé tělo našli hasiči pod mostem v Rochlici.

Muž se nedokázal vyrovnat s rozchodem. Svou bývalou lásku doslova pronásledoval, za měsíc ji poslal více jak čtyři sta sms zpráv. Může dostat až čtyři roky vězení.

z kultury

Jablonecká výtvarnice Radka Chocholoušová vystavuje v La Kavárně své perokresby, výstavu zahájí ve čtvrtek vernisáž.