Pokud rada žádost schválí a sdružení dostane peníze na rekonstrukci, kino Varšava se pro veřejnost zavře na více než rok. V současné době je kino otevřené a pravidelně promítá filmy z české i zahraniční produkce.

Občanské sdružení navíc zažádalo o prodloužení pronájmu kina na 15 let, protože nyní má s městem uzavřenou nájemní smlouvu jen na jeden rok. Plánovaná rekonstrukce by měla začít na jaře příštího roku.

„Přestavba má dvě části. Tou první jsou stavební práce a tou druhou vybavení kina promítací technikou," řekl Jiří Žid ze sdružení Zachraňme kino Varšava a dodal, že budovu je potřeba zateplit a kompletně vyměnit vnitřní rozvody, okna a dveře. Vnitřní prostory sálu by měly být upraveny, tak aby se zde mohly kromě promítání filmů konat i další kulturní akce.

Provozní náklady si sdružení hradí samo. Lidé, kterým není osud kina lhostejný a sympatizují s jeho iniciativou, přispívají na otevřený účet sdružení. Vybrat se zatím podařilo kolem 20 tisíc korun. Průběh oprav a vynaložené finanční náklady si kdokoli může prohlédnout na webu www.kinovarsava.cz.

Na příští týden chystá sdružení promítání kultovního filmu Casablanca. Kdy se kino zavře definitivně, zástupci sdružení netuší. „Topit nemůžeme. Kino bude v provozu, dokud to klimatické podmínky dovolí," komentoval situaci Jiří Žid.

PROGRAM KINA

31. 10. SNOW FILM FEST 18 h

4 hodiny adrenalinových filmů

1. 11. Křehká identita 20 h

Z. Piussi, 2013, ČR/SR, 70min

2.- 3. 11. PO.HLAVĚ

Ozvěny festivalu dokumentárních filmů z Ji.Hlavy !