Letos narušila plánovaná slavnostní rozsvícení vánočních stromů zhoršující se epidemiologická situace.  V městě pod Ještědem tak například symbolicky rozsvítili strom měsíc před Štědrým dnem, tedy 24. listopadu. V Turnově se pro letošní rok stala vánočním stromem douglaska tisolistá. Přestože byl oficiální program zrušen, město ponechalo pouze symbolicky z balkonu radnice zahrát dechový soubor turnovské ZUŠ pod vedením Jiřího Richtera. Tradiční hrádecká Hvězda stromu, nesporný důkaz blížících se vánočních svátků, letos znovu neproběhla podle původního scénáře. Přesto první adventní neděli znovu zazářil na Horním náměstí v Hrádku nad Nisou vánoční strom. V Heřmanicích rozsvítili vánoční strom za doprovodu koled zazpívaných žáky ZŠ Dětřichov.

V tradiční anketě porovnáváme nejkrásnější vánoční stromy v našich městech a obcích. Který je ten nej? Hlasováním rozhodnou pouze čtenáři. 

Tak letos přivezli strom pro Liberec:

Do ankety můžete nominovat každý vánoční strom na veřejně přístupném místě v obci či městě okresu Liberec. Stačí poslat jeho povedenou fotku na redakční mail zdenek.plachy@denik.cz a my jej zařadíme do galerie i hlasování. Nezapomeňte připsat jméno a příjmení autora fotky a také místo, kde je stromek k vidění.

Hlasování skončí úderem půlnoci ze středy na čtvrtek 23. prosince. 

Budeme se těšit na letošního vítěze.