Od pátku do neděle proto budou ve Frýdlantu posíleny denní i noční hlídky Policie ČR. A to až na sedmnáct policistů, jejichž úkolem bude zabezpečit průjezd městem po silnici první třídy, pořádek okolo dějiště bitvy a dohled nad bezpečností občanů.

„Valdštejnské slavnosti jsou akcí, která má nadregionální charakter. V době konání slavností se ve městě pohybuje velké množství lidí a aut. Jsme proto rádi, že policie projevila velkou vstřícnost a snaží se požadavkům organizátorů co nejvíce vyhovět,“ řekl Deníku starosta Frýdlantu v Čechách Dan Ramzer s tím, že díky posílené přítomnosti policistů došlo v minulých dvou ročnících Valdštejnských slavností jen ke dvěma trestným činům. „Šlo o odcizená auta. Jedno z nich se přitom hned zase našlo,“ dodala tisková mluvčí Valdštejnských slavností Alena Švejdová.

Podle ní se policisté připravují i na ty, kteří to přeženou s popíjením medoviny a jiných lákavých moků. Pro těžké a agresivní případy jsou navíc připravena lůžka v místní nemocnici, která plní i funkci záchytné stanice pro Frýdlantský výběžek. O plynulý průběh akce se kromě policistů postará také šedesát pět dobrovolných hasičů z Frýdlantu a okolních obcí a všichni strážníci městské policie, kteří budou sloužit v prodloužených směnách.

Pro návštěvníky bude zajištěno hned několik parkovišť. Žádné však nebude hlídané a žádné nebude placené. „Největší plocha pro parkování je v Tovární ulici u bývalého Slezanu při příjezdu od Liberce. Návštěvníci mohou ze směru od Raspenavy ještě parkovat na hasičském cvičišti pod zámkem, u obou marketů kousek od řeky a také u kina na nábřeží. Trhovci a vystupující budou parkovat na centrálním parkovišti u pošty,“ poznamenala Alena Švejdová.

Co se týče dopravních omezení, úplně uzavřené budou ulice Mezibranská a Svatopluka Čecha či náměstí T. G. Masaryka. Částečně uzavřené zůstanou ulice Míru, Husova, ČSA a Boženy Němcové. V době bitvy se navíc uzavře i silnice na Krásný Les. „Řidiče bychom také chtěli poprosit, aby v době slavností neparkovali v ulici Zámecká,“ uzavřela Alena Švejdová.