Jedním z těch, kteří zde pilovali češtinu, byl i slavný Mireček z filmu Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze, Joseph Dielle z republiky Kongo. Hercem nebyl, v Zahrádkách se připravoval na studium pražské FAMU. Malou obec na Českolipsku snímek proslavil po celé zemi. Ostatně kdo by ty scény neznal: „To je játro,“ odpovídá Mireček na dotaz Jana Přeučila v roli profesora Sejkory. „Člověče, co vás v těch Zahrádkách učili! Šafránek, vysvětlete tady Mirečkovi, co je to pomnožné číslo.“

Plný obývák

Zahraniční studenti se v Zahrádkách učili česky až do začátku 90. let. Středisko tzv. Univerzity 17. listopadu převzala po jejím zániku v roce 1974 Univerzita Karlova. Desítky mladých Jihoameričanů, Laosanů, Iráčanů, Syřanů i občanů nejrůznějších afrických států bylo běžné potkávat v místních ulicích, obchodech, restauracích i na diskotékách. Blízko k nim měl českolipský psycholog a zastupitel Miroslav Hudec. „Moje žena Alenka učila ve středisku někdy od roku 1978, a když jsme se o dva roky později přestěhovali do České Lípy, býval náš obývák co chvíli doslova mezinárodním společenským salonem. Slavný Mireček sice mezi nimi nebyl, aspoň myslím, ale žena ho znala,“ vzpomíná Hudec.

Živě, samozřejmě za zavřenými dveřmi, se podle něj diskutovalo o politice, o poměrech v zemích, odkud studenti pocházeli, ale třeba také o typických národních jídlech a různých pochoutkách. „Iráčané a Syřané nám jednou jako příspěvek k pohoštění donesli velký pytel solených pistácií a dalších exotických ořechů a oříšků, nejrůznějšího suchého ovoce a místních sladkostí. Nic z toho jsme do té doby vůbec neznali, protože se to k nám nedováželo,“ vypráví Miroslav Hudec.

Koření roste všude

Ještě dlouho poté, co středisko přestalo fungovat, se někteří studenti svým učitelům telefonicky ozývali, tu a tam i některý přijel na návštěvu. Radost by z nich měli někteří vyznavači biopotravy. „Alenka vyprávěla, jak se leckteří studenti zejména z takzvaně rozvojových zemích nespokojili s erární stravou v jídelně, ale sami si vařili. A před vařením se prý rozběhli po zámeckém parku, natrhali různé bylinky a těmi si pak rýži a další jídlo ochucovali. A chutnalo to prý výborně,“ dodává Hudec.