z regionu

O tom, že i 75 let po svém dopsání může kniha rozpoutat vášně, se dočtete v zítřejším Libereckém deníku. V Osečné totiž objevili kroniku zdejší české školy z roku 1938, plnou protiněmeckých nálad. Cenný artefakt, svědčící o bílých místech v mapách našeho historického poznání chce radnice zveřejnit.

V Košťálově se tříletý chlapec propadl do desetimetrové studny. Hasiči se pro něj museli slaňovat. Vrtulník ho s podezřením na vnitřní zranění převezl do Hradce Králové.

Okrskář ve Františkově rychle zareagoval a pravděpodobně zachránil život muži. Ten zkolaboval a zůstal bezvládně ležet. Kolemjdoucí si nevěděli rady. Strážník mu okamžitě poskytl nepřímou masáž srdce

z kultury

Originálně se se svou babičkou rozloučila liberecká návrhářka Mira Božská. Inspirovala se její osobností při tvorbě kolekce. Na festivalu současného divadla WTF?! ji představí sama návrhářka a herečka z Naivního divadla Bára Kubátová.

ze sportu

Dvě strany sportu z Liberecka přinášejí reporty z fotbové I. B třídy a okresního přeboru. Čtenář se také může dohledat, jak se mu vede v soutěži Tip liga. Basketbalistky Lokomotivy prohrály oba zápasy v kvalifikaci o I. Ligu, a tak se rozhodne na 1. máje od 17 hodin v tělocvičně na Jablonecké.