Hodiny tělocviku na ZŠ Bělíkova byly poslední dobou spíš za trest. Škola sice vlastní tělocvičnu má, ale nikdo do ní nesmí. Kvůli narušené statice stropu je zavřená už čtyři roky.

„Chodíme cvičit buď do sportovní haly nebo do tělocvičny v ZŠ Husova. Z pohledu sladění hodin to ale není nijak ideální," zmínila před časem ředitelka školy Věra Dunajčíková.

„Havarijní stav tělocvičny způsobila narušená statika stropu. V 90. letech sice proběhla rekonstrukce střechy, ale ta se bohužel netýkala krovu a stropní konstrukce. Některé prvky jsou tam přitom už shnilé," uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Teprve teď, po čtyřech letech, se městu podařilo díky úsporám k opravě padajícího stropu přistoupit.

„Zastupitelé uvolnili na opravu havarijního stavu tělocvičny 4 miliony. Udělají se i nové podhledy a zateplení stropní konstrukce. Tělocvična bude mít i elektroinstalaci včetně svítidel," řekla vedoucí investičního oddělení frýdlantské radnice Zdena Ubiasová. Opravená bude i sauna a schodiště.

Tělocvičnu už si přebrala stavební firma, která se teď pustí do bourání, demontáže podlah a obkladů. Hotovo by mělo být koncem listopadu. Rušno je ale i před tělocvičnou v celé Bělíkově ulici. Staví se tam nové chodníky, autobusové zastávky, obnoveno bude veřejné osvětlení a před základní školou vznikne osvětlený přechod pro chodce.

Stavební práce potrvají do poloviny října a přijdou na 5,5 milionů.