Linka číslo 991 ze směru od Jilemnice bude přímo až na Zlaté návrší zajíždět během dne každé dvě hodiny a vybrané spoje pojedou již z/do Martinic v Krkonoších. Lidé tak nebudou tolik vázáni na svá vozidla a mohou si naplánovat různé možnosti výletu. Dále bude posílen provoz i linky 995 ze směru Harrachov a Rokytnice nad Jizerou.

Obě linky budou v provozu od 6. června minimálně do 28. září. Přeprava jízdních kol na Zlaté návrší ale autobusem možná nebude.

Mezi Horními Mísečkami a Zlatým návrším budou spoje linek 991 a 995 doplněny ještě posilovými „pendly“ a stejně jako v minulosti bude spojení zajištěno každou půlhodinu. Zlepší se tak dostupnost i pro ty, kteří chtějí zaparkovat ve Vítkovicích nebo na Dolních Mísečkách.

Změn dozná také místní linka číslo 947 zajišťující dopravu mezi Jilemnicí, Vítkovicemi a Horními Mísečkami. Časové polohy linek 947 jsou sjednoceny s linkou 991 tak, aby jízdní řád byl dobře zapamatovatelný pro místní obyvatele, kteří tak nebudou muset řešit, zda je nebo není sezóna. Pokud nepojede v období sezóny linka 947, pojede v jejím čase linka 991.

Pro dopravu napříč Krkonošemi lze využít také cyklobus linky 990 z Harrachova přes Rezek, Benecko, Vrchlabí a Pec pod Sněžkou na Pomezní Boudy. Provoz této linky byl zahájen již v sobotu 30. května.

Kompletní informace včetně jízdních řádů naleznou cestující na webu Integrované dopravy Libereckého kraje www.iidol.cz.