O hudební program se postarají ATMO Music, Superhero Killers a mladá a talentovaná zpěvačka česko-polské národnosti Ewa Farna, jejíž vystoupení začne v půl desáté večer a bude pomyslnou třešničkou na dortu. „Těším se, že si zase na Liberecku zahrajeme,“ raduje se z vystoupení Farna.

Začneme zlehka. Jak se máte? Co léto, byla jste někde na dovolené?
Léto máme jako posledních pár let pracovní, takže na dovolené není moc prostoru a času. Na tu jezdíme spíše v zimě. Léto trávíme na pódiích, a to mi vyhovuje.  

Vystupujete v sobotu na Vratislavických slavnostech. Co jste si pro návštěvníky připravila? 
Zahrajeme písně z mého repertoáru, které mohou lidé znát. Singly jako Leporelo, Na ostří nože, Měls mě vůbec rád nebo Boky jako skříň… Mám ráda, když lidé zpívají s námi, to je ten nejhezčí pocit.

Zdroj: Youtube

Není to vaše první vystoupení na Liberecku, potažmo v Libereckém kraji. Jak se Vám tady líbí? 
Váš rotační hyperboloid na mě dělá dojem pokaždé, když projíždím vaším krajem! A vážně miluji tu přírodu, na severu jsou krásné přírodní scenérie a výhledy. Těím se, že nebudeme Libereckem jen projíždět, ale že si zde i zahrajeme.

Co vás ještě čeká do konce léta a co plánujete na podzim?
Kromě koncertů v Čechách a v Polsku začínám natáčet polskou televizní show. K tomu natáčím film, dostala jsme svou první filmovou roli a k vidění bude na jaře 2019. Na začátku září hrajeme koncert v Chicagu a 13. října pořádám v Těšíně Ewa Fest, což je takové dvoudenní setkání fanoušků. Zahrajeme pro ně koncert, pustíme si v kině dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá. Pořád se něco děje, díky Bohu (smích).  

Aneta Langerová zazpívala na Benátské! 2018 v sobotu odpoledne.
Po pěti letech se na Benátskou! vrátila Aneta Langerová. A pořádně si to užila

Vystupujete raději na festivalech, nebo na vlastním koncertu?
Mám ráda oboje, každé je jiné a baví mě to střídat. V létě hrajeme spíše festivaly, tak si to teď užíváme. Nejsou na nich jen lidé, kteří jsou vyloženě fanoušci, ale třeba i ti, kteří přišli na jinou kapelu a náhodou si nás poslechnou. Je šance tam oslovit nové fanoušky, beru to jako výzvu.

Je nějaká vlastní píseň, která vám už „leze“ krkem, a kterou naopak si ráda vždy s chutí zazpíváte? 
Nelezou mi krkem. Třeba song Měls mě vůbec rád zpívám na každém koncertě více než dvanáct let, ale mám ji ráda. Lidé zpívají s námi, navíc ta písnička mi dost změnila život, takže k ní přistupuji s pokorou. Vždy mě ale baví ty novější písně, to je jasné. Takže třeba Na ostří nože, tu si užívám.

Zdroj: Youtube

Kdo vás zaujal z aktuální česko-slovenské hudební scény? S kým byste uskutečnila ráda hudební spolupráci? 
Aktuálně mám za sebou duet s Davidem Stypkou, o kterém jsme se díky té nabídce duetu dozvěděla, a teď už jsem jeho fanynkou. Pak mě moc baví Mirai, těm obrovsky držím palce.

A na závěr, co byste vzkázala nejen svým fanouškům?
Ať nějak vydrží ta strašná vedra a ať neztrácení úsměv z tváře! Ať odhodí své strachy a mají radost z maličkostí. Ať se cítí dobře sami se sebou, pak se budou cítit dobře i lidé kolem. A ať se slyšíme a vidíme na koncertě!  

Pro Marii Rottrovou byla letošní Benátská! premiérou.
Marie Rottrová premiéru na Benátské! zvládla s grácií. Publikum oslnila