Podobná akce proběhla už vloni, kdy se skipasy prodávaly za 999 korun. „Vyprodaly se za tři a půl hodiny,“ připomněl ředitel skiareálu Jakub Hanuš.

Letošní předprodej bude pokračovat za týden na oslavách Ještědu, kde bude skipas v prodeji za 2499 korun. Cena sezónní permanentky pak bude postupně narůstat, v prosinci vyjde už na 4999 korun. Vloni se na společnost TMR, která areál spravuje, snesla kritika kvůli tomu, že „permice“ neplatí na večerní lyžování. Tak tomu bude i letos. „Je to standardem všech našich areálů,“ vysvětlila marketingová manažerka Renata Balašová.

Kompletní ceník firma teprve představí, zdražovat se ale prý nebude. „Novinkou je, že se bude opět lyžovat od půl deváté do 16 hodin,“ popsal Hanuš. Loňský pokus s provozní dobou od osmi do patnácti hodin se totiž neosvědčil.

Ještědský areál letos výrazně rozšíří třeba zázemí pro lyžařskou školu. „Do zimy vyroste nový dětský vlek, kromě toho celý prostor zatraktivníme o další terénní nerovnosti, rozhodli jsme se vymezit část prostoru pro sáňkování, postavíme i malý snowpark,“ vyjmenoval Hanuš. Na Pláních pak vznikne nové občerstvení.