Trasy kvůli uzavírce změní také autobusy. Hlavní linka číslo 22 objede omezení kolem přehrady a vysokoškolských kolejí. „Linka neobslouží zastávky Ječná, U Lomu a Textilana,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Trasu změní také noční linky 91 a 99, obě vynechají zastávku Ječná. Ve střehu ale musí být především cestující, kteří využívají linku 33 vozící zaměstnance do průmyslové zóny. Ta změní pořadí zastávek: začínat bude mimořádně na zastávce Východní a teprve pak zajede do zastávky Kunratická sídliště. I tato linka vynechá zastávku Ječná.

„Během úterý 27.srpna bude ulice Kunratická opět zprovozněna, prosíme, sledujte, odkud přijede autobus,“ upozornila cestující Poršová. Na linkách budou platit stávající jízdní řády. Na objízdnou trasu se vydají i meziměstské autobusy spojující Liberec s Jabloncem, nebudou proto zastavovat v zastávkách Textilana a U Lomu.

Dobrou zprávou pro cestující i řidiče ovšem je, že v sobotu po čtyřech měsících skončí dlouhodobé výluky na libereckých tramvajových linkách a s tím i související uzavírky. Opravy tratí u zoologické zahrady i v centru města na Soukenném náměstí se totiž blíží k závěru. Od neděle tak tramvaje na linkách 2, 3, 5 i 11 budou jezdit opět podle svých běžných jízdních řádů a skončí tak provoz náhradní autobusové dopravy.