z regionu

Dvousečná zbraň. Alespoň tak vidí odbory trend kamerových systémů, které se pomalu stávají součástí většiny provozů. Zatímco by kamery měly sloužit především ke zvýšení bezpečnosti na pracovišti, zaměstnavatelé je ne zřídka využívají ke špehování svých zaměstnanců a třeba zvyšování norem. O instalaci často ostatním pracovníkům ani nepoví, což je v rozporu se zákoníkem práce.

Filmaři právě v Liberci shánějí až 500 dobrovolníků, kteří by si chtěli zahrát ve filmu Poslední cyklista. Produkce v pátek i v sobotu provádí casting na komparsisty, z nichž si režisér vybere 150 šťastlivců, kteří se objeví zejména v davových scénách. Žádoucí jsou zejména hubené typy lidí, kteří mohou ztvárnit židovské postavy.

Jak si studenti TUL představují přemostění řeky Nisy směrem ke krajskému úřadu? To se dozvědí návštěvníci výstavy, která začíná v pondělí. Deník vám už teď přináší informace o celém projektu.

z kultury

Pořadatelé festivalu Benátská noc ohlásili finsko-švédskou kapelu Nightwish jako headlinera jednadvacátého ročníku. Ve Vesci zahrají v sobotu 27. července ve 22 hodin.

ze sportu

sportovní strana Liberecka patří zejména úspěchu házené Liberec Handball, která s předstihem vyhrála svojhi soutěž. Píše se zde o Liberecké lize malého fotbalu a o pěkném výsledku mladé badmintonistky Jany Slatinské z Vesce na mezinárodním turnaji v Německu.