z regionu

Pro fanoušky fotbalu je zítřejší den do jisté míry svátkem – úřadující mistr I. fotbalové Gambrinus ligy Slovan Liberec se utká na stadionu U Nisy se svým možným nástupcem na mistrovském trůnu Spartou Praha. Pro policisty, strážníky a pořadatele ale tento fotbalový svátek znamená rušnou službu a zajištění mnoha bezpečnostních opatření. Utkání totiž vyhodnotili jako rizikové.

Zachránili a vypiplali týrané štěně křížence kokršpaněla. Fenku Belu si ale v současném bytě nemůžou nechat. Rádi by našli rodinu, která si psí slečnu vezme a poskytne jí milující a bezpečné prostředí.

S nebývalým zájmem návštěvníků se bezprostředně po instalaci setkala výstava fotografií s názvem Řecká tvář. Součástí expozice, která se postupně rozrůstá, budou i stojany s plastickými reprodukcemi řeckých motivů s popisky v Braillově písmu pro nevidomé. Pořadatelem výstavy je kulturní asociace Nová Akropolis. Vstupné je zdarma.

z kultury

Běloruský disident Andrej Sannikau strávil za mřížemi jako politický vězeň téměř osmnáct měsíců. Ve vězení napsal sérii pohádek o myškách Piki a Tipo, které posílal svému čtyřletému synovi Danikovi. Právě jeho příběhy si vybralo Naivní divadlo pro dramatizaci. Pohádka Proletět duhou má premiéru v sobotu 11. května.

ze sportu

na sportovní straně okresu Liberec můžeme číst různé rubriky: jako malý fotbal, taneční skupina Takt na závodech, badmintonisté Vesce na mistrovství.